Isopropyl Myristate

  • Skupina: Fajn
  • Další názvy: IPM 90; propan-2-yl tetradecanoate; myristic acid isopropyl ester; Tetradecanoic acid, 1-methylethyl ester, isopropyl ester

Isopropyl Myristate je bezbarvá olejovitá kapalina bez zápachu. Je to ester Isopropyl alkoholu a kyseliny myristové. Je rozpustný v acetonu, chloroformu, ethyl acetátu, ethanolu a nerozpustný ve vodě a olejích. Isopropyl Myristate nemusí být nutně vegan, protože kyselina myristová může pocházet ze zvířat, lze jej však vyrobit i synteticky. V certifikované bio kosmetice se používá Isopropyl Myristate rostlinného původu. Funguje hlavně jako nosič vůní a rozpouštědlo aromatických komponentů. Často se míchá s alkoholem. Není mastný, má dobrou schopnost kožní penetrace a pokožku změkčuje. Je to látka, která snadno nevyprchá a zabraňuje příliš rychlému odpařování přírodních silic z parfémů. Kromě parfemářského využití má místo také v dalších produktech (olejová séra, holicí kosmetika), kde zlepšuje jejich roztíratelnost, podporuje vzájemnou vazbu složek v nich obsažených a umožňuje dobré rozvinutí pigmentů, působí jako pojivo. Výborně rozpouští éterické oleje, má vyhlazující efekt. Hydratuje pokožku a přirozeně zabraňuje ztrátě vlhkosti.

Isopropyl Myristate je povolený v certifikované bio kosmetice, najdeme ho na seznamu látek certifikačního orgánu ECOCERT.

Produkty, ve kterých Isopropyl Myristate najdete:

Kosmetické složky podle prvního písmene:

Kosmetické složky podle hodnocení: