Lactobacillus Bulgaricus

  • Skupina: Výborné
  • Další názvy: Lactobacillus bulgaricus GLB44 (5 miliard CFU 0,5 g) / Lactobacillus bulgaricus GLB44 (7,5 miliard CFU 0,75 g)

Lactobacillus Bulgaricus je druh bakterie, který patří mezi probiotika, tedy bakterie, které jsou pro člověka prospěšné. Má schopnost pozitivně upravovat střevní mikroflóru a také brání přemnožení škodlivých bakterií. Jedná se o grampozitivní bakterii, která má tvar tyčinky. Lactobacillus Bulgaricus je kultivován z rostlin, které se vyskytují na území Bulharska. Produkuje kyselinu mléčnou, která se používá pro konzervaci potravin (tedy i mléčných výrobků) chemickou cestou. Prodává se ve formě doplňků stravy a přirozeně se rovněž vyskytuje ve fermentovaných potravinách. 

Lactobacillus Bulgaricus má schopnost posilovat přirozenou imunitu a pomáhá při léčbě nachlazení. Podporuje trávící systém a léčí zánětlivá onemocnění střev, průjmy a zmírňuje příznaky syndromu dráždivého tračníku. Dále má schopnost snižovat hladinu triacylglycerolů a cholesterolu v krvi. Dle výzkumů také podporuje léčbu dermatitidy, proto se přidává do přípravků péče o pleť. Další výzkumy naznačují, že může pomoci snížit výskyt zubního kazu. 

Produkty, ve kterých Lactobacillus Bulgaricus najdete:

Kosmetické složky podle prvního písmene:

Kosmetické složky podle hodnocení: