Sodium Chloride (Sůl)

  • Skupina: Výborné
  • Další názvy: Kuchyňská sůl, Stolní sůl, Himalájská sůl, Kamenná sůl, Mořská sůl, Chlorid sodný, sodium chloride, natrium muriaticum, natrium chloratum, rock salt, NaCl. salt

Chlorid sodný je sůl (kuchyňská, stolní, mořská, himalájská, vřídelní), která se přirozeně vyskytuje v mořské vodě nebo jako kamenná sůl. Sůl je anorganická látka minerálního původu, která má formu bílých průsvitných krystalů různé velikosti či prášku. Zpravidla používáme sůl k dochucování jídla, v kosmetice pak nejčastěji tvoří základ koupelových solí. Je zdrojem minerálů pro lidské tělo, které bez dostatku minerálů nedokáže správně fungovat. Množství a druhy minerálů se liší podle původu soli. Nepatří mezi alergeny, ale ve větší koncentraci může podráždit a vysušit pokožku či vlasy.

V kosmetice se používá především jako zahušťovadlo přípravků, případně pomáhá snižovat jejich viskozitu. Má tonizační, čisticí, antiseptické, abrazivní a adstrigentní účinky. Sůl zmírňuje bolesti svalů a záněty tkání, zároveň je posiluje. Zlepšuje cirkulaci krve, čímž podporuje přirozenou detoxikaci oběhového i lymfatického systému. V menším množství na pleť působí hydratačně, lehce odmašťuje, odstraňuje odumřelé kožní buňky a nečistoty. Pokožka je poté zpevněná, jemná, zklidněná a pomáhá v ní udržovat ideální míru vlhkosti. V dentální hygieně sůl odstraňuje z chrupu plak, jemně ho leští a pomáhá bojovat proti zápachu z úst.

Produkty, ve kterých Sodium Chloride (Sůl) najdete:

Kosmetické složky podle prvního písmene:

Kosmetické složky podle hodnocení: