Třapatka (Echinacea)

  • Skupina: Výborné
  • Další názvy: Echinacea Angustifolia Extract / Echinacea Pallida Extract / Echinacea Purpurea Extract / Třapatka Nachová / Terčovka úzkolistá (Echinacea angustifolia) / BIO* echinacea (nadzemní části): 2000 mg** / Echinacea angustifolia / echinacea květ / echinacea květ / Echinacea Purpurea Flower/Leaf/Stem Extract / třapatka nachová (Echinacea) / Třapatka nachová - echinacea

Echinacea je léčivá květina používaná i domorodými obyvateli střední a severní Ameriky. Existuje několik druhů echinacei- Echinacea Angustifolia/ třapatka úzkolistá, Echinacea Pallida/ třapatka bledá, Echinacea Purpurea/ třapatka nachová. Také se můžeme setkat s názvem terčovka namísto třapatky, jedná se ale o stejnou rostlinu. Zpravidla kořeny třapatky mají silnější koncentraci léčivých látek než její nadzemní části. V užívání nemá žádné kontraindikace ani nežádoucí účinky, ovšem nedoporučuje se užívat například při cukrovce, roztroušené skleróze nebo autoimunitních onemocněních.

Třapatka bledá výborně funguje na chřipková onemocnění, třapatka nachová spíše na běžné nachlazení (rýma, kašel), onemocnění dýchacích cest a infekce močových cest. Obecně echinacea výrazně zvyšuje imunitu celého organismu a lidskému tělu dodává sílu. Aktivuje bilé krvinky a podporuje účinnost i množství protilátek bojujících proti infekcím, to jí dodává antibiotické účinky (proti bakteriím i virům). Při zevním užití vykazuje hojivé schopnosti na rány a mírná poranění (postačí mastička s obsahem echinacei).

Produkty, ve kterých Třapatka (Echinacea) najdete:

Kosmetické složky podle prvního písmene:

Kosmetické složky podle hodnocení: