Chemické látky bez negativních účinků na zdraví

Snažíme se zákazníkům umožnit co největší výběr, neomezujeme se tedy jen na produkty, ve kterých není ani stopa po nepřírodních látkách. "Přírodní" a "Bio" je často zneužíváno pro marketingové účely a je jeho jménem často veškerá chemie házena do jednoho pytle, což je naprosto neadekvátní přístup. Pokud někdo chce čistě přírodní produkty, je to samozřejmě dobrá volba, nicméně hysterie kolem všeho nepřírodního obecně je poměrně neopodstatněná. Jisté chemické látky jsou poměrně neutrální, ničemu neprospějí, ale také ničemu nijak zvlášť neublíží a je na každém, zda-li se rozhodne je z používání vyřadit či nikoliv.

Co řadíme mezi chemické látky bez negativních účinků na zdraví

  • ropné deriváty - ačkoliv vzbuzují mnoho emocí, pokožce ve skutečnosti nic tak strašného nezpůsobí. Vytvářejí neprodyšný film, ucpávají póry a neumožní pokožce správně fungovat. Nicméně při sporadickém použití a v extrémních podmínkách (velký mráz) mohou být pro někoho dobrou volbou, kterou není potřeba paušálně zavrhovat.
  • silikony v pleťové péči - zvyšují uživatelský komfort produktů, okamžitě vyhladí a zjemní pleť, v dekorativní kosmetice umožní vysokou pigmentaci (krytí) v lehké krémové podobě. Pokryjí pokožku neprodyšným filmem, takže nefunguje, jak má, čímž působí problémy zejména při podržděné či aknózní pleti nebo v případě pleti dehydrované. Problematičtější jsou v použití u pěstící kometiky, v případě dekorativní kosmetiky nevykazuje většinou bezproblémová pleť žádné komplikace
  • silikony ve vlasové péči - při použití v šamponech platí to, co výše, jelikož se dostávají přímo na pokožku. Při použití v maskách a kondicionérech a stylingových přípravcích, které jsou určeny pouze do délek vlasů, nejsou nijak problematické. Vlas je cca 4 cm od hlavy již mrtvá hmota, která nevstřebává žádné živiny. Silikony jej uhladí, vylepší estetické vlastnosti a usnadní úpravu, je tedy na každém, jak je to pro něj důležité. Zdravotní rizika nevykazují žádná. Pouze v případě barvení vlasů hennou mohou způsobem horší přilnutí barvy k vlasu.

Přednosti

  • může zvyšovat uživatelský komfort produktu

Nevýhody

  • často narušuje přirozené rytmy a harmonii pokožky
  • jedná se často o velmi levné ingredience, takže cena produktu by tomu měla odpovídat, což se často neděje
  • nepřinášejí žádné skutečné benefity