AGRICULTURE BIOLOGIQUE

Agriculture Biologique je francouzský národní certifikát udělovaný podle kritérií pro ekologické zemědělství daných Evropskou unií. Přírodní kosmetika s tímto certifikátem obsahuje minimálně 95 % bio surovin.

Přírodní certifikát AGRICULTURE BIOLOGIQUE

V překladu znamená název tohoto francouzského certifikátu, který vznikl již v roce 1985, „biologické zemědělství“. Představuje národní obdobu nejen certifikace přírodní a bio kosmetiky, ale také potravin. Od 1. ledna 2009 jsou kritéria tohoto certifikátu v souladu s Nařízením evropské unie pro ekologické zemědělství. Certifikace je prováděna pod dohledem státních nezávislých kontrolních orgánů.

Minimální obsah složek ekologického zemědělství, které musí produkt obsahovat, aby mohl nést certifikát AB, je 95 %, čímž se řadí mezi jedny z nejnáročnějších certifikátů s ohledem na podíl bio surovin. Produkty certifikované touto značkou zároveň musí být vyrobeny nebo zpracovány v zemích v rámci Evropské Unie. Velký důraz je kladen na co nejšetrnější zemědělské postupy, na rovnováhu přírody a dobré životní podmínky pro zemědělská zvířata.

Certifikát Agriculture Biologique nepovoluje užívání geneticky modifikovaných surovin (maximální povolené množství pro náhodnou přítomnost GMO je 0,9 %) a porušení předpisů je trestáno přísnými sankcemi. Zakázány jsou také látky škodlivé lidskému organismu (syntetické parfemace, barviva, ropné deriváty, syntetické konzervanty atd.).

http://www.agencebio.org/

Značky, u kterých certifikát AGRICULTURE BIOLOGIQUE najdete: