ICADA (International Cosmetic and Devide Association)

ICADA je certifikát, který je udělován malým a středním výrobcům bio kosmetiky. Díky němu má nakupující možnost rozeznat výrobek od produktů bio koncernů a podpořit tak regionální malé nebo střední podnikatele.

 

Přírodní certifikát ICADA (International Cosmetic and Devide Association)

ICADA (International Cosmetic and Devide Association) Premium Seal of Quality je poskytuje licenci na užívání certifikátu na základě smlouvy pouze společnostem, které vyrábí ekologické a ryze přírodní produkty. Bez použití surovin z GMO produkce, minerálních olejů nebo jiných látek, pocházejících z petrochemického průmyslu (např. vonné oleje a aromata). Jsou to tedy specifikovaní výrobci, kteří mají za cíl dodávat na trh produkty, jež jsou v porovnání s tradičními výrobci konvenčních prostředků a diskontními značkami výjimečné po kvalitativní stránce. Hlavní spřízněnost ICADA je založena na spolupráci s malými a středními odbornými dodavateli přírodních prostředků kosmetické péče a čisticích prostředků. Na jejich povědomí a znalosti síly přírody v rámci výrobních a dodavatelských procesů.  Ty poskytují základ pro úspěšný prodej biokosmetiky a produktů osobní péče.

Certifikace ICADA chrání malé a střední specializované výrobce, jejich výrobní postupy a znalosti práce s přírodní kosmetikou. Odděluje je od velkých dodavatelských koncernů, stavících své obchodní strategie na tvrzeních, které mají za cíl vyvolat ve spotřebiteli pocit, že kupuje přírodní výrobek. Jeho složení ale není zcela v souladu s běžnými pravidly pro certifikaci přírodní kosmetiky. Díky certifikaci ICADA může spotřebitel jasně a srozumitelně rozeznat, že produkt, který kupuje, byl vyroben v rámci etického obchodního cítění, a vysoké kvalitě a v  souladu s filosofií moderní ochrany přírody. Zároveň má jistotu, že jeho koupí podporuje firemní strategii, která není napojena na produkci velkých mezinárodních koncernů.

Proč ICADA?

ICADA je prémiová značka, založená na přísných kritériích pro certifikaci autentických společností, vyrábějících ekologické produkty kosmetické péče a čističů domácnosti. Certifikace je poskytnuta pouze těm, jejichž firemní kultura a produktová filozofie je založena na použití přírodních složek. Kvalita není ohrožena generickou konkurencí a firmy jsou tak lépe identifikovatelné v rámci celkového trhu. Certifikace nemůže být udělena velkým koncernům a bio výrobkům klasických sítí prodejen.

Díky ICADA certifikaci spotřebitel pozná, že kupuje výrobek malého nebo středního podnikatele, který vyrábí své produkty ekologicky a z nezávadných surovin. Má zároveň spolehlivý management, je poctivý, transparentní a jeho firma má vysokou pracovní a výrobní etiku. Certifikát také zaručuje spotřebiteli, že výrobce oplývá dobrými znalostmi z oboru přírodní kosmetiky a osobní péče, respektive zaměstnává ve svém oboru odborné pracovníky se znalostmi na vysoké úrovni. Dále se při udělení certifikátu klade důraz na to, zda výrobce průběžně drží krok s nejnovějšími poznatky z oboru dermatologie, přírodních věd a osobní péče. Po přechodném období musí 80% výrobků  žadatele o certifikát splňovat požadavky ICADA. Logo ICADA jasně identifikuje společnosti jako autentické poskytovatele čisté přírodní kosmetiky. Nelze je tedy zaměnit za výrobky firem, které používají matoucí označení „přírodní kosmetika“, ale ve svých výrobcích používají např. minerální oleje a syntetické parfemace.

 

Značky, u kterých certifikát ICADA (International Cosmetic and Devide Association) najdete: