NATURLAND

Německá asociace s více než 53 tisíci členy se zaměřuje na certifikaci bio produktů, které splňují nejen podmínky dané zákony o ekologickém zemědělství, ale důraz klade také na sociální aspekty výroby - na pracovní podmínky a práva zaměstnanců. Je jedním z největších sdružení ekologických zemědělců.

Přírodní certifikát NATURLAND

Společnost Naturland vznikla roku 1982 v Německu a v současnosti představuje jednu z největších a nejvýznamnějších organizací zabývajících se ekologickým zemědělstvím. Věnuje se certifikaci mnoha rozličných oblastí ekologického zemědělství.

Zaměřuje se také na sociální aspekty pěstování a výroby, na kritéria Fairtrade obchodu a ekologické akvakultury (plánované obhospodařování vodních ploch).

Naturland vyvinul standardy pro následující oblasti:

včelařství akvakultura využívání lesů udržitelný rybolov textil gastronomie zpracování dřeva sociální politika kosmetika

Co se kosmetiky týče, je zakázáno používání ropných derivátů, syntetických parfémů, barviv, změkčovadel a silikonů. Pro konzervaci jsou povoleny přírodní konzervanty a pokud neexistuje dostatečně účinná přírodní alternativa, je povoleno použití konzervantů do maximální výše 5 % a musí být zaručena zdravotní nezávadnosti pro spotřebitele. Nesmí se používat ani nanočástice a syntetické UVA a UVB filtry. 

http://www.naturland.de/

Značky, u kterých certifikát NATURLAND najdete: