KOSHER

Kosher ve zkratce znamená vhodný, rituálně zabitý. Tento pojem pochází z Tóry a židé dodržují košer pravidla pro potraviny, protože to řekl Bůh. Existuje řada pravidel pro košer jídlo, které je povolené ke konzumaci, a košer jídlo je většinou i certifikováno. OU (Ortodoxní Unie) certifikuje přes 400 000 produktů od 6 000 výrobců v osmdesáti zemích. 

Přírodní certifikát KOSHER

Kosher ve zkratce znamená vhodný, rituálně zabitý. Tento pojem pochází z Tóry a židé dodržují košer pravidla pro potraviny, protože to řekl Bůh. Existuje řada pravidel pro košer jídlo, které je povolené ke konzumaci. Zvířata, která se smí a nesmí jíst, jsou uvedena přímo v Bibli. Zakázáno je například vepřové nebo koňské a velbloudí maso. Pokud je jídlo košer, může získat jeden z certifikátů, které jsou vydávány některou organizací. 

OU (Ortodoxní Unie) certifikuje přes 400 000 produktů od 6 000 výrobců v osmdesáti zemích. Certifikovány jsou nejen konečné výrobky spotřebního zboží, ale také jednotlivé ingredience nebo občerstvovací služby. Společnost OU byla založena v roce 1898 jako nezisková společnost, která svými výdělky vždy dále podporovala vzdělávací a všeobecně prospěšné veřejné projekty.

Certifikace OU a logo s velkým tiskacím U umístěným v O je dobře známé jako košer certifikace v celém USA a je pověstné vysokou kvalitou garantovaných produktů. Proces certifikace je u společnosti OU velmi zdlouhavý a náročný, což zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu jednotlivých potravin, které certifikačním procesem úspěšně projdou.

Mezi certifikované celosvětově známé značky patří například Coca Cola, Absolut Vodka, Procter & Gamble, Unilever a další.

www.ou.org

Značky, u kterých certifikát KOSHER najdete: