ORGANIC SOIL ASSOCIATION

Britská společnost Organic Soil Association se zabývá certifikací bio produktů ze všech oblastí ekologické výroby. Jen v Británii nese logo Organic Soil Association více než 70 % veškerých bio produktů. Přísné standardy zaručují vysokou kvalitu použitých surovin (minimálně 70 % ingrediencí musí pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství) i splnění dalších podmínek, které kladou důraz i na způsob zpracování, uchovávání a balení produktů. 

Přírodní certifikát ORGANIC SOIL ASSOCIATION

Organic Soil Association v překladu znamená Sdružení pro organickou zemi/půdu. Tato organizace vznikla roku 1946 ve Velké Británii s hlavním cílem podpořit ochranu naší planety skrze podporu organického způsobu zemědělství a ekologického zpracování surovin. S touto snahou souvisí také podmínka zdravotní nezávadnosti pro spotřebitele. 

Produkty označené logem Organic Soil Assiciation musí splňovat náročné požadavky zahrnující povinné množství obsahu bio surovin ve výši minimálně 70 %. Na etiketě musí být uvedeno přesné množství. Pokud tento údaj na výrobku chybí a přesto má ochrannou známku Organic Soil Association, znamená to, že obsah ekologicky certifikovaných složek je vyšší než 95 %.

Podmínky pro udělení certifikátu se vztahují nejen na prokázaný bio původ výchozích surovin, ale také na způsob výroby a následného balení.

Organizace nepovoluje ve složení parabeny, geneticky modifikované organismy, sulfáty, ropné deriváty a zakázáno je také testování na zvířatech. Produkty nesmí obsahovat živočišné složky. 

http://www.soilassociation.org/

Značky, u kterých certifikát ORGANIC SOIL ASSOCIATION najdete: