ICEA

ICEA je italský certifikační institut, který kontroluje a certifikuje společnosti, které své aktivity (obchodní a výrobní) provádějí s respektem a ohledem na lidi a přírodu, obhajují důstojnost zaměstnanců a pracovníků a chrání práva spotřebitelů. ICEA patří mezi nejdůležitější organizace v rámci svého oboru v Itálii a Evropě, kde certifikuje a podporuje sociální a udržitelný rozvoj ekologického zemědělství.

Přírodní certifikát ICEA

ICEA (Instituto per la Certificazione Etice e Ambientale) certifikuje zejména oblast potravin, nepotravinářskou produkci (bio kosmetiku a detergenty), ekologický textil, ekologickou výrobu nábytku a další. ICEA spolu s řadou výrobců a AIAB (italská asociace ekologického zemědělství) položili základy pro hodnocení přírodní a eko kosmetiky.

Každý žadatel o tuto certifikaci musí pro její získání splňovat přísná kritéria, mezi které patří 100% absence umělých přísad a výroba bez přítomnosti genetického inženýrství. Velmi striktně jsou stanoveny normy pro produkci odpadních plynů, odpadu jako takového či spotřebu energií. Výroba a skladování produktů musí být v souladu s přísnými ekologickými předpisy. Samozřejmostí je kompletní dokumentace od příjmu surovin, jejich zpracování, skladování až po expedici konečnému spotřebiteli. Audit inspekcí ICEA je prováděn v místě výroby a to několikrát do roka.

Značky, u kterých certifikát ICEA najdete: